BLOG

imagine blog

Rezultate

Rezultatele elevilor la concursul judetean de matematică “ Magicienii Numerelor”, ediţia a II- a
Şcoala Gimnaziala Nr 2 Sighetu Marmaţiei

1.Şindreştean Darius clasa VI-a Menţiune
2.Keresteşi Alexandra clasa VI-a Menţiune

3.Godja Ionuţ clasa VIII-a Menţiune
Prof. Pop Ovidiu

Rezultatele elevilor la olimpiada judeţeană din 10 martie 2018

Şindreştean Darius clasa VI-a Premiul II

Godja Ionuţ clasa VIII-a Premiul III
Prof. Pop Ovidiu

În perioada februarie – martie au avut loc olimpiadele şcolare.
Elevii cu rezultate deosebite la învăţătură au participat si de această dată reprezentând şcoala cu mândrie.

Pentru faza judeţeană s-au calificat următorii elevi:

Limba română:

Sindreştean Darius clasa a VI-a A
Prof. Crăciun Otilia

Bodorcsuk Diana clasa a VIII-a A
Prof. Crăciun Otilia

Matematică:

Sindreştean Darius clasa a VI-a A

Godja Ionuţ clasa a VIII-a A
Prof. Ovidiu Pop

Fizică:

Godja Ionuţ clasa a VIII-a A
Prof . Rednic Daniela

Chimie Godja Ionuţ clasa a VIII-a A
Prof. Dragoş Reghina

Olimpiada locală de hanbal fete – menţiune
Prof. Lucaci Cornelia

În data de 17 martie 2018 ,la Olimpiada Judeteana de chimie care s-a desfăşurat la Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai"Baia Mare , elevul Godja Ionuţ din clasa a VIII-a A s-a clasat pe locul I fiind calificat la faza natională.
Prof. Reghina Dragos

Felicitari elevului Godja Ionut din cls a VIII-a de la Scoala Gimnaziala Nr. 2 Sighetu Marmatiei care a participat la Olimpiada Nationala de Chimie -Craiova 2018, unde a obtinut Mentiune M.E.N.
El este si beneficiarul Taberei Nationale de Chimie care se va desfasura la Iasi.
Prof. Reghina Dragos

I.                 NOI ŞI CHIMIA

Echipa formată din elevii Darius Sindreştean, Tudor Sandu şi Alexandra Keresztesi de la Şcoala Gimnazială Nr. 2, Sighetu Marmaţiei,îndrumaţi de d-na profesor Reghina Dragoş a obţinut Premiul I ( 95,5 puncte) la concursul „ Noi şi Chimia”.

Felicităm întreaga echipă şi le urăm succes la faza naţională care va avea loc sâmbătă, 25 mai 2019, la Oradea.

II.               Raluca Rîpan

Elevul Sindreştean Darius de la Şcoala Gimnazială Nr.2, Sighetu Marmaţiei, îndrumat de d-na profesor Reghina Dragoş, a obţinut Premiul I şi cel mai mare punctaj ( 92 puncte) la concursul de chimie Raluca Rîpan, calificându-se la faza naţională care va avea loc în luna iunie.

Felicitări şi succes la faza următoare!

III.      MICII FIZICIENI

In data de 18 mai 2019, s-a desfasurat la Scoala gimnaziala nr.18, Baia Mare,  etapa    judeteana a concursului „ Micii fizicieni",la care scoala noastra a fost reprezentata de      elevii Bakk Francesca, Bledea Bianca si Stiopei Cristian din clasa  a VI -a A.Toti trei au obtinut rezultate frumoase,cel mai bun fiind al elevei Bakk  Francesca,care a obtinut mentiune.Felicitari elevilor nostri si succes in continuare!

Stiopei Carla Cristina